UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 796 229 882 lub umów się online:

syrenka-torun.pl

31 stycznia 2024

Peeling kawitacyjny - Podpowiadamy czy warto

Medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości, które są w stanie sprawić, że bez trudu będzie można zadbać o swój wygląd. W efekcie będzie można zatrzymać nie tylko pierwsze oznaki starzenia. To właśnie różnorodne zabiegi sprawiają, że skóra wygląda promienniej, jest bardziej jędrna, a na dodatek wolna od zanieczyszczeń. Wśród zabiegów, które są aktualnie polecane, wymienić można peeling kawitacyjny. Oto najważniejsze informacje na jego temat.

Peeling kawitacyjny - co to jest?

Salon Syrenka jest miejscem, gdzie taki zabieg będziecie mogli wykonać.

Zanim jednak zdecydujecie się na niego, miejsce pewną wiedzę, która pomoże Wam odpowiedzieć na pytanie czy jest to zabieg odpowiedni dla Was.

Peeling kawitacyjny wykonywany jest przy pomocy ultradźwięków, które skierowane są prosto na twarz. Takie działania sprawiają, że ze skóry usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, nadmiar zaskórników, sebum, toksyn, bakterii, a także martwe komórki, wszelkie zalegające zrogowaciałości naskórka. Mówiąc wprost - twarz zostaje kompletnie oczyszczona, a do tego odżywiona. Jest to jedna z najlepszych form pielęgnacji, która na dodatek nie jest w stanie wywołać żadnych skutków ubocznych. Zabieg jest bezbolesny, a do tego w pełni bezpieczny.

Co dzieje się w trakcie peelingu kawitacyjnego?

W trakcie wykonywania zabiegu do twarzy przykładane jest specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki. To właśnie one sprawiają, że na zwilżonej skórze pojawiają się małe pęcherzyki gazu. Emitują one energię kinetyczną, która rozbija się o naskórek. W trakcie trwania zabiegu dochodzi także do wymiany jonów. Jest to jedna z korzyści, która sprawia, ze skóra wygląda bardziej promiennie. Do tego takie działanie sprawi, że Wasza skóra będzie bardziej podatna na przyjęcie składników aktywnych, które mogą pochodzić np. z kremów wykorzystywanych do pielęgnacji twarzy.

Jakie działanie wykazuje peeling kawitacyjny? Można wymienić tu chociażby możliwość:

 • usunięcie wszystkich martwych naskórków z powierzchni skóry;

 • oczyszczają skórę z nadmiaru sebum, a także zaskórników;

 • peeling poprawia krążenie na twarzy;

 • z powierzchni skóry znikają wszystkie bakterie, które na ogół doprowadzają do powstania zmian trądzikowych;

 • usprawnia metabolizm komórkowy skóry;

 • zmniejsza możliwość powstania na skórze stanów zapalnych;

 • poprawia przepuszczalność błon komórkowych.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Jeżeli macie wątpliwości co do tego czy ten zabieg jest dla Was, chętnie opowiemy Wam o zaletach, które płyną z jego wykonania. Wśród korzyści można wymienić:

 • szybkie i bezbolesne całej twarzy;

 • wystarczy jeden zabieg, aby skóra była bardziej wygładzona, a także rozjaśniona;

 • działanie peelingu sprawia, że skóra jest zdezynfekowana, dzięki czemu ryzyko wystąpienia stanów zapalnych jest minimalne;

 • sprawia, że kolejno wykonywane zabiegi na twarzy będą w stanie przynieść jeszcze lepsze efekty, dzięki temu, że skóra wchłania więcej składników. Może to być infuzja tlenowa, oczyszczanie wodorowe lub np. oxybrazja;

 • peeling polecany jest m.in. do cery naczyniowej i wrażliwej, ponieważ nie wymaga specjalnego rozgrzewania.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego

Ten zabieg oczyszczająco-złuszczający należy do jednych z najbardziej skutecznych. Dowodem na to są zadowolone opinie klientów, którzy regularnie korzystają z takich możliwości w naszym salonie kosmetycznym Syrenka. Wśród wskazań, które należy wymienić, zalicza się przede wszystkim zanieczyszczoną skórę z widocznie poszerzonymi porami i zaskórnikami. Zapraszamy także te osoby (panowie również mogą skorzystać z takiego zabiegu), które mają zmarszczki, rozszerzone i pękające naczynka, poszarzałą skórę, której brak blasku lub też przebarwienia. Przekonajcie się sami, że ten zabieg będzie w stanie pomóc Waszej skórze. 

Przed wykonaniem zabiegu, na pewno dokładnie sprawdzimy czy Wasz stan pozwoli na to, abyście mogli do niego przystąpić. Wśród przeciwwskazań, które wykluczą Was z zabiegu, można zaliczyć: opryszczkę w stanie aktywnym, ciąże, osteoporozę, nowotwory oraz osoby będące po ich usunięciu, ciężki stan ogólny, niewydolność krążenia, epilepsja, nerwica w stanie wegetatywnym, obecność w tkankach ciał obcych metalicznych. Peeling kawitacyjny jest naprawdę bezpiecznym zabiegiem. Jeżeli jednak istnieją przeciwwskazania, to dla własnego dobra zrezygnujcie z niego. Nikomu bowiem nie chodzi o to, aby Wasz stan się pogorszył.

Peeling kawitacyjny - z miłości do piękna dla wszystkich osób

Salon Syrenka zaprasza do skorzystania z peelingu kawitacyjnego, który jest krótkim zabiegiem. Najdłużej ten zabieg może trwać do 60 minut, jeżeli na dodatek będzie nakładana maska. Możecie jednak zdecydować się na nieco krótszą wersję - sam pelling i krem. Z reguły ta druga wersja trwa połowę krócej. Możecie być jednak tego, że efekty będą widoczne już w drodze do domu. Do samego peelingu kawitacyjnego nie musicie się szykować w specjalny sposób. Pamiętajcie jednak o tym, aby przyjść bez makijażu, jeżeli tylko taka będzie możliwość.