Zadzwoń: +48 796 229 882 lub umów się online:
syrenka-torun.pl
Owłosienie to zmora wielu osób, głównie kobiet, które w każdej sytuacji chcą wyglądać perfekcyjnie. Regularne, samodzielne usuwanie włosów wymaga czasu i wiele cierpliwości. Dlatego też wiele pań szuka rozwiązań, które pozwolą na osiągnięcie trwałych efektów. Jednym z rozwiązań jest depilacja laserowa. Na czym polega zabieg, czy jest bezpieczny oraz jakie efekty można osiągnąć?
Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
Tym, co odróżnia depilację laserową od tradycyjnych metod usuwania owłosienia z wybranych fragmentów ciała jest sposób działania. Wiele ze znanych sposobów działa bowiem wyłącznie na część włosków znajdujących się nad skórą. W konsekwencji będą one odrastać, ponieważ cebulka włosa znajdująca się w skórze właściwej pozostaje bezpieczna. To ona odpowiada za prawidłowe odżywienie i dotlenienie nieukrwionej i martwej łodygi włosa, powodując jego wzrost.
Sekretem skutecznego usuwania włosów jest zatem bezpośrednie działanie na cebulkę włosa, dlatego istotą depilacji laserowej jest oddziaływanie właśnie na cebulkę. Do wykonania zabiegu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Laser, który emituje wiązkę świetlną, która następnie przenika przez skórę, docierając bezpośrednio do źródła, czyli do cebulki. Energia cieplna powoduje jej uszkodzenie, a proces ten jest trwały.
Przebieg zabiegu depilacji laserowej
Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem bezpiecznym, który trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Gdy jest przeprowadzony w salonie kosmetycznym, posiadającym odpowiednie doświadczenie, jest bardzo bezpieczny. Doskonałej jakości sprzęt i przygotowany merytorycznie personel to gwarancja, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne.
Epilacja laserowa stosowana jest na różne fragmenty ciała, w tym:
twarz (wąsik, broda, obszar pomiędzy brwiami);
pachy;
przedramiona;
ręce;
klatka piersiowa;
plecy;
okolice bikini (depilacja pełna lub niepełna),
łydki, uda lub całe nogi,
stopy,
dłonie,
brzuch.
Nowoczesny sprzęt, z którego korzystamy sprawia, że zabieg jest w zasadzie bezbolesny, chociaż trzeba pamiętać, że kwestia tolerancji bólu jest tematem, który rozpatrywany jest dość indywidualnie.
Skuteczna i trwała eliminacja owłosienia z wybranych fragmentów ciała wymaga kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Ilu? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, barwy włosów, ich grubości czy karnacji skóry. Zdarza się, że efekt osiągnąć można dopiero po wykonaniu nawet 8 powtórzeń, w ustalonych odstępach czasu. W ramach przygotowania do zabiegu przeprowadzamy wywiad, aby ustalić ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania oraz wykonujemy tzw. próbę laserową. Pozwala ona sprawdzić, w jaki sposób skóra zareaguje na wiązkę światła lasera i czy nie wystąpią potencjalne działania niepożądane lub reakcja alergiczna. Jeśli nie ma przeciwwskazań można przystąpić do laserowego usuwania włosów, naświetlając wybraną okolicę wiązką.
Czy depilacja laserowa jest skuteczna?
Osoby, które decydują się na epilację laserową w gabinecie kosmetycznym muszą mieć świadomość, że jeden zabieg to za mało, aby osiągnąć zamierzony efekt. Ilość i częstotliwość powtórzeń ustali specjalista podczas konsultacji. Konieczność powtórzenia zabiegu wynika ze specyfiki działania lasera. Wiązka światła, która emitowana jest przez urządzenie działa wyłącznie na te włoski, które w danej chwili znajdują się w fazie wzrostu. Owłosienie, bez względu na partię ciała, rośnie nierównomiernie, dlatego też w czasie jednego naświetlania nie ma realnej szansy, aby dotrzeć do wszystkich cebulek. Rozłożenie kolejnych spotkań w czasie sprawia, że realnie uszkodzić można dużą ilość cebulek, dzięki czemu włosy nie będą odrastać.
W przypadku depilacji laserowej Attos, w której dużą rolę odgrywa pigment wykrywany przez wiązkę lasera, efekty zabiegu będą bardziej widoczne u osób, u których owłosienie jest ciemne, a barwa skóry jasna.
Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej
Trwała depilacja metodą laserową jest zabiegiem wykonywanym głównie ze względów estetycznych. Osoby, które decydują się na jego wykonanie najczęściej mówią, że chcą poprawić swój komfort życia i nie przejmować się stale odrastającymi włoskami.
Mimo wysokiej skuteczności depilacja laserowa Attos nie może zostać wykonana u wszystkich osób, dlatego tak ważne jest zebranie szczegółowego wywiadu. Zabieg nie zostanie wykonany u kobiet w ciąży, a także u osób:
ze świeżą opalenizną;
u których zdiagnozowano choroby skóry, w tym np. łuszczycę lub infekcje skórne o różnej etiologii;
z chorobami nowotworowymi;
z ranami, owrzodzeniami w miejscu zabiegowym;
chorych na padaczkę;
stosujących niektóre leki (o działaniu fotouczulającym);
z rozrusznikiem serca;
ze skłonnością do przebarwień.
Przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji jest wiele, dlatego tak ważne jest, aby podczas wywiadu pacjent przekazywał rzetelne i wiarygodne informacje.
Podsumowanie, czyli czy warto zdecydować się na zabieg?
Analizując korzyści i potencjalne ryzyko związane z zabiegiem można jednoznacznie odpowiedzieć, że warto. Trwałe usunięcie włosków ze skóry wymaga czasu oraz odpowiednich nakładów finansowych, jednak w długiej perspektywie czasu mówić można wyłącznie o zaletach. Osoby po przeprowadzonej serii często podkreślają, jak wiele czasu oszczędzają i że nie muszą już martwić się odrastającymi włosami. Codzienny komfort jest zdecydowanie cenniejszy niż życie w stresie, związanym z niechcianym owłosieniem. Ten pozornie banalny problem potrafi wielu osobom odebrać pewność siebie i przysporzyć kompleksów.