UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 796 229 882 lub umów się online:

syrenka-torun.pl

16 października 2018

Masaż Kobido w Toruniu - dlaczego warto z niego skorzystać?

Nieprawidłowa dieta, szkodliwe nałogi, przewlekły stres, a także upływ czasu - wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpływać na wygląd twarzy. Nie zawsze jednak da się je całkowicie wyeliminować. Z tego powodu bardzo poszukiwane są zabiegi, które efektywnie przyczynią się do poprawy stanu skóry oraz opóźnią proces starzenia. Oferujemy niezwykle popularną usługę, jaką jest masaż Kobido. Co jednak konkretnie da się zyskać dzięki takiemu rozwiązaniu?

Masaż Kobido - czym jest?

 

Masaż Kobido nazywa się niekiedy niechirurgicznym liftingiem twarzy. Opiera się na specjalnej japońskiej technice, opracowanej w 1472 roku na życzenie ówczesnej cesarzowej. Chciała ona bowiem na dłużej zachować promienny i młodzieńczy wygląd. Jego działanie okazało się tak efektywne, że zyskał szeroką popularność na całym świecie, niesłabnącą do dziś.

Zabieg polega na intensywnym masowaniu twarzy, szyi, a także dekoltu. Składa się z kilku etapów, podczas których stosuje się aż 48 różnorodnych technik. Tym samym pozwala na dogłębne odżywienie skóry, pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu, rozluźnienie powięzi i mięśni, a także zrelaksowanie się w przyjemnej atmosferze.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Dbamy o to, aby zapewnić każdemu klientowi indywidualne podejście, dzięki czemu może się on poczuć swobodnie i komfortowo. Na początku odbywa się szczegółowy wywiad, przeprowadzany przez naszych wyspecjalizowanych masażystów. Trzeba bowiem wykluczyć przeciwwskazania, a także porozmawiać o oczekiwaniach oraz ewentualnych dolegliwościach bólowych, mogących towarzyszyć masażowi Kobido. Dopiero wtedy przechodzi się do wykonania zabiegu.

Etapy masażu kobido

Omawiana technika dzieli się aż na pięć etapów. Dzięki temu można liczyć na najbardziej optymalne efekty.

Pierwsza część to oczywiście demakijaż, jak przed większością zabiegów, które wykonuje się w obrębie twarzy. Usunięcie z powierzchni skóry pozostałości kosmetyków i innych zanieczyszczeń to niezwykle istotna czynność, jakiej nie powinno się pomijać.

Następnie przechodzi się do masażu tkanek głębokich. Polega on na zastosowaniu specjalnych technik, umożliwiających rozluźnienie powięzi, a także głębszych warstw mięśni. Ruchy są powolne i precyzyjne, aby uzyskać równomierny efekt.

Trzeci etap opiera się o wcześniejszy wywiad. Trzeba bowiem przeprowadzić go w sposób, który pasuje do oczekiwań oraz ewentualnych dolegliwości bólowych pacjenta. Uwzględnia się zwłaszcza to, z jakimi problemami pragnie poradzić sobie klient.

Potem należy skupić się na zrelaksowaniu i odprężeniu. Masażysta wykorzystuje delikatne ruchy, umożliwiające wyciszenie układu nerwowego, a także masowanej osoby. Ta część stanowi najprzyjemniejszy moment w trakcie zabiegu.

Następnie stosuje się drenaż limfatyczny. Polega on na opracowaniu węzłów chłonnych, co skutkuje pozbyciem się nadmiernej ilości zgromadzonej tam limfy. Skutkiem jest znaczne zmniejszenie opuchlizny i obrzęków w obrębie twarzy i szyi.

Szósta część polega na intensywnym liftingu. Ten etap masażu Kobido opiera się na wykorzystywaniu szybszych, bardziej intensywnych i mocniejszych technik. Dzięki temu uzyskuje się poprawę wyglądu twarzy, szyi i karku, ponieważ tkanki ulegają pobudzeniu oraz odżywieniu. Należy przygotować się na podrzucanie, podciąganie, szczypanie i wibrację, co może skutkować chwilowym dyskomfortem, aczkolwiek okazuje się konieczne do osiągnięcia zamierzonych efektów.

Na zakończenie stosowana jest akupresura. Mowa tu o uciskaniu określonych miejsc w obszarze twarzy klienta. Te czynności mają na celu relaksację oraz wyciszenie układu nerwowego. Potrafią również pomóc w walce z przewlekłymi bólami głowy.

Jakie są przeciwwskazania do masażu Kobido?

Każdy zabieg, nawet stosunkowo niewielki i mało inwazyjny, posiada przeciwwskazania do wykonania. W przypadku masażu Kobido mowa tutaj o:

  • ciąży zagrożonej,

  • cerze naczynkowej,

  • wysokim nadciśnieniu tętniczym,

  • różnorodnych stanach zapalnych,

  • zaostrzonych alergiach skórnych i trądziku różowatym,

  • przerwanej ciągłości naskórka (zagrożenie powiększeniem rany),

  • stanach ropnych w jamie ustnej, niedawnej ekstrakcji zęba (do 2 tygodni), a także okresie poniżej 2 miesięcy od wstawienia implantu,

  • poddaniu się zabiegowi medycyny estetycznej z wykorzystywaniem botoksu w ciągu ostatnich 2 tygodni, z zastosowaniem nici liftingujących podczas ostatniego pół roku, a po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy należy odczekać od 2 do 3 miesięcy.

Warto porozmawiać z masażystą o ewentualnych wątpliwościach. Z pewnością pomoże on w podjęciu ostatecznej decyzji.

Masaż Kobido - podsumowanie informacji o zabiegu

 

Poddanie się masażowi Kobido ma wiele pozytywnych skutków. Nie tylko sprawia, że twarz zaczyna prezentować się znacznie młodziej, ale potrafi również pomóc z dolegliwościami bólowymi, występującymi w jej okolicy. Ponadto cała procedura pozwala odpocząć i się odstresować. Wieloetapowa procedura gwarantuje pobudzenie i odżywienie tkanek na głębokim poziomie. Warto przychodzić na masaż Kobido regularnie, nie tylko dla poprawienia swojego wyglądu i krążenia. Najlepiej potraktować ten zabieg jako przyjemny czas dla siebie.