UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 796 229 882 lub umów się online:

syrenka-torun.pl

12 marca 2024

Endermologia – co to za zabieg i czy pomaga w walce z celulitem? 

Cellulit spędza sen z powiek wielu osób, dotyka przede wszystkim kobiet. Nawet osoby aktywne fizycznie mogą borykać się z tego typu problemem. Dobrze zbilansowana dieta i nawodnienie organizmu to podstawa, sposób na przeciwdziałanie pomarańczowej skórce. Jeśli jednak doszło już do jej powstania, warto zdecydować się na zabieg endermologii. Pozwala na wymodelowanie sylwetki szybko i efektownie, bez bólu.  

Co warto wiedzieć o zabiegu entomologii?

Endermologia jest zabiegiem wykonywanym przy użyciu specjalistycznego sprzętu, mającego głowicę służącą do generowania próżni. Przypomina połączenie rolek, między które łapany jest fałd skórny. Następnie jest on rolowany, czyli uciskany oraz zasysany. Można to porównać z intensywnym masowaniem. Zabieg endermologii może być przeprowadzany na różnych partiach ciała, przede wszystkim na brzuchu, udach, pośladkach oraz na twarzy, dekolcie i szyi.

Dawniej endermologii używano w fizjoterapii, przyczyniała się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych włókien mięśniowych. Była polecana osobom po przebytych urazach, aby rozluźnić mięśnie, pomóc w rekonwalescencji. Obecnie zabieg endermologii jest szeroko stosowany w kosmetyce, bo dzięki niemu można ujędrnić skórę, poprawić jej wygląd. Dociera do niej więcej krwi, a wraz z nią składniki odżywcze i tlen. Endermologia rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cellulitu, wygładza objętą nim skórę.

Za pomocą endermologii można zniwelować obrzęki, to samo dotyczy zastojów limfy. Zabieg ma na celu stymulowanie tkanek tłuszczowych, przyspieszanie ich wydalania z organizmu. Usprawnia krążenie, rozbija zalegające złogi w tkankach. Kolejną korzyścią jest pobudzanie fibroblastów, czyli komórek odpowiadających za produkcję włókien kolagenowych. Im więcej kolagenu w skórze, tym lepiej, bo przekłada się to na wzrost jej elastyczności, ujednolicenie struktury. Warto pamiętać o tym, że wraz z wiekiem organizm produkuje go w coraz mniejszych ilościach, co niestety odbija się negatywnie między innymi na kondycji skóry, czyli na wyglądzie.

Na czym polega zabieg endermologia?

W celu przeprowadzenia zabiegu endermologii konieczne jest założenie specjalnego kombinezonu, który ściśle przylega do ciała. W ten sposób tworzy się bariera między ciałem i urządzeniem. Ma to na celu niedopuszczenie do bezpośredniego kontaktu głowicy ze skórą. Kombinezon w dużej mierze ułatwia wykonywanie ruchów sprzętem i przyczynia się do zwiększenia efektywności jego działania.

Warto od razu zaznaczyć, że zabieg endermologii jest całkowicie bezbolesny. Głowica aparatu zasysa fałdy skóry, następnie są one poddawane rolowaniu. W ten sposób możliwe staje się oddziaływanie na głębokie tkanki, dzięki czemu można mówić o wysokiej skuteczności. O intensywności pracy urządzenia zawsze decyduje doświadczony i wykwalifikowany specjalista lub regulacja przebiega automatycznie dzięki czujnikom w sprzęcie.

Co z efektami? Jak długo się utrzymują?

W przypadku zabiegu endermologii można liczyć na szybkie uzyskanie pożądanych efektów. Jeśli jednak mają one utrzymać się przez długi czas, to trzeba zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, nawodnienie organizmu, aktywność fizyczną. Bez tego cellulit pojawi się ponownie, prędzej lub później. Najlepsze rezultaty uzyskują osoby, które stosują różne metody walki z cellulitem. Do wyboru jest wiele zabiegów, które przeciwdziałają rozwojowi pomarańczowej skórki i niwelują ją. Warto pomyśleć między innymi o dali uderzeniowej, mezoterapii, karboksyteraipi.

Endermologia działa niezależnie od stopnia zaawansowania cellulitu. W każdym przypadku można liczyć na uzyskanie efektu wygładzonej skóry. Na zabieg warto zdecydować się, gdy utraciła ona swoją sprężystość w wyniku starzenia się, po odchudzaniu, ciąży. Za pomocą endermologia możliwe jest zredukowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Poradzi sobie nawet z opornym tłuszczem, umiejscowionym w newralgicznych miejscach typu uda i pośladki.

Regularne wykonywanie zabiegów endermologii przyczynia się do ogólnego wzmocnienia tkanki łącznej. Dochodzi do jej przebudowy na przestrzeni tygodni. Zmniejsza się retencja wody, co w połączeniu z usprawnieniem działania układu żylno-limfatycznego zapobiega powstawaniu cellulitu wodnego. Endermologia sprzyja wydalaniu toksyn nagromadzonych w organizmie, łącznie ze zbędnymi produktami przemiany materii.

Jak często wykonuje się endermologię?

W celu pozbycia się cellulitu należy przeprowadzić kilka zabiegów endermologii, oczywiście z odpowiednimi przerwami między nimi. Jest to kwestia całkowicie indywidualna, ustalana między specjalistą a konkretną osobą. Najczęściej przeprowadza się od kilku do kilkunastu zabiegów od dwóch do trzech razy w tygodniu. Są one małoinwazyjne, nie wymagają rekonwalescencji. Bardzo ważne jest to, aby nie zaprzestawać terapii. Po wykonaniu serii zabiegów powinno się dla podtrzymania efektu przeprowadzać endermologię raz na dwa tygodnie, a następnie zmniejszyć częstotliwość jednego zabiegu na miesiąc. Pozwoli to na cieszenie się gładką skórą każdego dnia.